Tegenwoordig laten sommige vrouwen zich leiden door informatie op social media zoals TikTok en Instagram in de voorbereiding op een bevalling. Liesbeth Scheepers, gynaecoloog-perinatoloog van het MUMC+ in Maastricht vindt het goed dat vrouwen mondiger zijn geworden, maar benadrukt ook dat er een schaduwzijde zit aan informatie via social media. Zij heeft onderzoek gedaan naar een goede begeleiding van vrouwen tijdens de bevalling.
Volgens Scheepers hebben influencers vaak het beste voor met hun volgers. Maar vrouwen moeten er ook rekening mee houden dat de praktijk nog wel eens afwijkt van hoe de vrouw de bevalling voor ogen had. Nadenken over verschillende scenario’s is daarom belangrijk.
En er zijn ook influencers die worden betaald om bepaalde handelingen of producten te promoten. Het is dus belangrijk goede voorlichting te krijgen van (zorg)professionals, zodat vrouwen goed geïnformeerd en weloverwogen beslissingen kunnen nemen, die bijvoorbeeld zijn vastgelegd in een bevalplan.