Kort & Kleintjes > Immunisatie tegen RS-virus

Immunisatie tegen RS-virus

Delen

Vanaf september 2025 kunnen baby’s een prik krijgen tegen het RS-virus. De immunisatie is opgenomen in het Rijksvaccinatieprogramma, beschermt tegen een ernstig ziekteverloop en werkt ongeveer een half jaar. Dat meldt het RIVM. In Nederland belanden jaarlijks tussen de 1500 en 3000 baby’s met het virus in het ziekenhuis.

Kinderen geboren vanaf 1 april 2025 kunnen de prik halen. Het gaat om een immunisatie. Hierbij wordt een baby ingespoten met een antistof tegen het RS-virus. Dit in tegenstelling tot een vaccinatie, waar een kind een zwakke vorm van een virus ingespoten krijgt om zelf antistoffen tegen te kunnen opbouwen.

Baby’s die geboren zijn tussen 1 april en 30 september 2025 ontvangen de prik in september of oktober. Kinderen geboren in de maand oktober ontvangen de prik binnen twee weken na de geboorte. Hiervoor is gekozen omdat het RS-virus vooral in de herfst en winter opleeft. De prik is dus ook seizoensgebonden.

In landen waar de prik al gegeven wordt, is het aantal ziekenhuisopnamen van kinderen met het RS-virus met tachtig procent gedaald.

Bron: Rijksvaccinatieprogramma

Delen

Niks missen?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Blijf up-to-date van al het nieuws binnen de kraamzorg