nieuws > Meer baby's met twee achternamen

Meer baby’s met twee achternamen

Delen

Sinds januari 2024 mogen dankzij een wetswijziging baby’s de gecombineerde achternaam van beide ouders dragen. In het afgelopen jaar hebben in Nederland 8780 baby’s een dubbele achternaam gekregen. In veel Europese landen, zoals België en Spanje, is het geven van een dubbele achternaam al langer mogelijk.

Van bijna 20.000 kinderen zijn de achternamen aangepast naar een gecombineerde naam. De wetswijziging geldt namelijk niet alleen voor kinderen die in 2024 of later geboren zijn, maar maakt het ook mogelijk de achternaam van het kind aan te passen als het na 1 januari 2016 geboren is.

Als het kind een gecombineerde achternaam heeft gekregen, geldt deze naam ook voor eventuele jongere broertjes of zusjes.

Bron: Nu.nl | Beeld: Unsplash

Delen

Niks missen?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Blijf up-to-date van al het nieuws binnen de kraamzorg